سایت رسمی دکتر سید علی حسینی

کابینه دوازدهم و مطالبات مردم

کابینه دوازدهم و مطالبات مردم :

دکتر حسن روحانی برای دومین بار و البته با رای قاطع به ریاست جمهوری دوازدهم نظام جمهوری اسلامی رسید. اما در این بین رای 24 میلیونی ایشان نشان از معیار درخواست ها و مطالبات مردم دارد.                  رئیس جمهور بلحاظ شرعی ، عرفی و اخلاقی موظف است به مطالبات این رای قاطع در کنار منافع و مصالح ملی توجه کافی نماید . بنظر می رسد اولین و مهترین توقع مردم در گزینش کارگزاران عالی نظام تبلور خواهد کرد . چینش اعضاء کابینه در واقع چینش مدیران عالی ، میانه و پایه است و این یعنی مهمترین رکن توسعه جامعه . چرا که نیروی انسانی اندیشه و توان او شرط اول پیشرفت هر کشوری  است .

در آستانه معرفی کابینه دوازدهم بعنوان یک شهروند البته طرفدار و مبلغ مشی اعتدال و دولت دوازدهم ، ویژگی های کابینه دوازدهم را و آنچه از مطالبات استقرایی مردم برداشت کرده ام تقدیم می دارم .

1- انتخاب افراد متناسب در پست های اجرایی :

به قول معروف هرکسی را بهر کاری ساخته اند . کسی باید به عالی ترین مقام یک وزارتخانه برسد که متخصص و کارکشته همان رشته باشد . سال ها در آن عرصه کار کرده باشد . بطور سلسله مراتبی پیش آمده باشد . یک شبه به مقام معاون وزیر یا وزیری نرسیده باشد . به منابع نیروی انسانی ، شرح وظایف سازمانی ، نقاط قوت و ضعف فرصت ها و تهدیدها آگاهی کامل داشته باشد . ممکن است بگوئید فرد مورد نظر در عرض چند ماه به همه این اطلاعات مشرف خواهد شد ، خیر، در مقام وزارت اینقدر کار و بار و جلسه و مشغله فراوان از روز اول وجود دارد که دیگر وقتی برای مطالعه و شناخت زیر مجموعه نمی ماند . ضمن اینکه شناخت چند ماهه آنهم در مسند مسئولیت قطعاً کامل نخواهد بود و البته بسیار ممکن است که بواسطه نفوذ عوامل مختلف ، شناخت در مسیر خاصی حرکت کند مضر کار هم باشد .

در یک نگاه اجمالی به کارنامه وزراء کابینه یازدهم و سایر کابینه ها تاثیر بسیار شگرف این موضوع را      می بینیم. اگر امروز افرادی مثل آقایان دکتر قاضی زاده هاشمی ، دکتر ظریف و مهندس زنگنه جزء     موفق ترین وزراء هستند علت اصلی آن کارکشتگی و کاردانی و تجربه مفید آن در این عرصه ها است . بطوری که تقریباً تمام عمر خود را در مجموعه مرتبط سپری کرده اند . خاک وزارتخانه را خورده اند و با نیروها و کارشناسان و مدیران این وزارتخانه ها سال ها دم خور بوده اند . نمونه آن در وزارت فرهنگ و ارشاد است . به اذعان همه خادمان حوزه فرهنگ چه کارکنان و چه نویسندگان و هنرمندان ، موفق ترین وزیر ارشاد ،  آقای احمد مسجد جامعی بوده است چرا که او سال ها در این وزارتخانه مدیر میانی و عالی بوده و سپس به مقام وزارت رسیده است . نمونه های فراوان از این دست وجود دارد . به نظر می رسد اگر وزیر مربوطه از میان متخصصین و نیروهای همان عرصه کاری انتخاب شود ، معاونین و مدیران سازمان ها و ادرات کل و روسای شهرستان را هم از همان وزارتخانه یا مشاغل مرتبط انتخاب خواهد کرد.

  بسیار شاهد بوده ایم که وقتی وزیری از سایر عرصه های غیر مرتبط به مقام وزارت رسیده بواسطه ارتباطات و آشنایی که با مدیران وزارتخانه قبلی داشته است مهمترین مشاغل و پست ها را به همین افراد واگذار می کند . قطعاً اگر سازمان امور استخدامی آماری از مدیران مهاجر بگیرد، ما شاهد طیف جدید و زیادی از مدیران خواهیم بود که عمر 20 – 30 ساله اداری خود را در چند وزارتخانه گذرانده اند و این یک خسران بزرگ برای منابع انسانی و مدیریتی کشور است که خود جای بحث فراوان دارد .

2- همراهی و همکاری با دولت تدبیر و امید :

این حق ملتی است که وقتی  تفکر مورد نظر و پسند خود را به مسند قدرت رسانده از رئیس جمهور بخواهد که وزراء و کارگزاران و مدیرانی را در مسند کار بگمارد که طرفدار و مروج این گفتمان باشند . مردم به گفتمان اعتدال و اصلاح رای داده اند و رئیس جمهور موظف است بواسطه دلایل عرفی و اخلاقی مدیرانی را بکار گیرد که در کنار همه ویژگی های تعهد و تخصص، همراهی و تعهد به دیدگاه های دولت منتخب را داشته باشد . با هیچ منطقی نمی توان پذیرفت که دولت در انتخاب مدیران مصلحت اندیشی کند . مردمی که با شور و شوق و امید به پای صندوق رای آمده اند منتظر انتخاب مدیران هم رای و همراه رئیس جمهورند. اگر دیدگاه مردم مورد توجه قرار نگیرد قطعاً از انتخاب خود ناامید و این نه تنها ضربه ای به گفتمان دولت فعلی بلکه ضربه به جمهوریت نظام است . قطعاً این طرز برخورد باعث ناامیدی  و عدم استقبال از صندوق رای در دوره آینده ریاست جمهوری می شود .

مردم انتظار انسجام دولت را دارند ، دولت در درون دولت را نمی پذیرند . دولتی که وقتی دستوری داد و مصوبه ای را ابلاغ کرد همه اجزاء دولت تا مدیران استانی و شهرستانی با جان و دل پذیرا باشند و اجرا کنند و نتیجه این انسجام هم به خدمت مردم بیانجامد . اگر چه همه وزارتخانه ها و سازمان ها مهم اند اما در این میان وزارت کشور از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که وزیر کشور علاوه بر استانداران و فرمانداران و بخشداران که عالی ترین مقام اجرایی منطقه خود هستند بنوعی گزینش گر سایر مسئولین هم هستند . استانداران و فرمانداران و بخشداران به ترتیب مدیران کل استان ها ، روسای ادارات شهرستان ها و مسئولین بخش ها را معرفی می کنند و بر عملکرد آنان نظارت دارند . انتصاب فردی با ویژگی های فوق الذکر به مقام وزارت کشور یعنی پوشش درصد بالایی از توقعات مردم .

یکی از نواقص دولت یازدهم همین بود ، بسیاری از مدیران بویژه مدیران میانی و پایه دلبستگی به       آرمان های تفکر اعتدال نداشتند و بخش عظیمی از آنان منتخب دولت قبل بودند و این خود ناهماهنگی و عدم انسجام زیادی در دولت یازدهم ایجاد کرد و نهایتاً به عدم خدمت در خور شایسته به ملت انجامید . از رئیس جمهور عزیز انتظار است مدیران شایسته ، کاردان ، با تجربیات موثر و مرتبط کار و با روحیه مردمی و مشی اعتدال و اصلاح انتخاب کند و نتیجه ثمر بخش آن را نظاره گر باشد .

 

                                                                                 سیدعلی حسینی

                                                                     نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

                                                                                   27/04/1396

نظر خود را اضافه کنید.

شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

کلیه حقوق برای سایت دکتر سید علی حسین محفوظ می باشد © 1394

بالا نسخه رومیزی